Blog

21 Sty

Jak wyglądać świeżo przez cały dzień?!

Pośpiech, zmęczenie i wieczny niedoczas sprawiają, że choć się wyspałyśmy i wyglądałyśmy pięknie to jednak po paru godzinach patrzymy w lustro z przerażeniem, co zatem robić by dobrze i świeżo wyglądać cały dzień?

 

Każdej z nas  zależy aby cały czas wyglądać świeżo i czysto, a co za tym idzie czuć się komfortowo. Czasem nie wielka rzecz może przeważyć szalę. Dlatego tak ważne jest zapobieganie ewentualnym wpadkom. Poniżej prezentuję Wam 5 dobrych rad.

Odpowiednie przygotowanie skóry twarzy

Właściwa pielęgnacja to podstawa, ogólnie, na co dzień i bez względu na okazję. Codziennie po powrocie do domu pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy z makijażu. Nie zapominaj o prawidłowej pielęgnacji, czyli przede wszystkim dobrym nawilżeniu skóry.  W zależności od rodzaju twojej skóry, krem będzie się różnić. Na przykład osoby z cerą tłustą nie powinny nakładać gęstych, mocno treściwych i tłustych kremów. Tłuste kremy mogą zapychać pory i powodować niechciane niespodzianki. Najlepszym sposobem na utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia naszej skóry jest stosowanie czystego kwasu hialuronowego z naszym ulubionym kremem. Mogą to być także sera z olejkami, które zabezpieczają skórę przed utratą wilgoci a także poprzez swoje drogocenne składniki działają kojąco. Na noc warto posmarować usta grubszą warstwą wazeliny by rano nie obudzić się z popękanymi wargami i odstającymi skórkami na ustach.

Bezpieczny makijaż

Najbezpieczniejszy makijaż to taki, który nam się nie rozmaże, nie zwałkuje i nie nada nam wyglądu pandy. Nie ma nic gorszego jak zebrany w załamaniach powieki cień, skruszony pod okiem tusz, rozmazana kreska, zważony podkład i nie równomiernie schodząca szminka. Prawie tak, jakby obudzić się po imprezie. Oczywiście w dużej mierze wszystko zależy od używanych kosmetyków. Niemniej ryzyko należy ograniczyć do minimum. Na dobrze nawilżoną skórę, bez suchych plam nałóż podkład najlepiej mineralny. Do zabezpieczenia podkładu wybierz podkład transparentny, który nie ściemnieje nam na skórze i nie stworzy efektu maski. W miarę możliwości ogranicz się do mocno wytuszowanych rzęs, alternatywnie postaw na henną. Jeżeli lubisz szminki, pamiętaj nieustannie o dobrym nawilżeniu i raczej wybierz pomadkę, która dobrze i długo trzyma się na skórze.

Świeże spojrzenie

Jeśli się nie wyspałaś i masz pod oczami cienie zastosuj krem rozświetlający pod oczy. Niemniej najważniejsza jest profilaktyka i prewencja. Na noc stosuj kremy pod oczy ze świetlikiem a do oczu maść nawilżającą tuż przed zaśnięciem.  Warto też przemywać oczy ciepłą herbatą i przykładać do powiek lodowatą łyżeczkę aby uniknąć zaczerwienień i opuchnięć.

Fryzura

Upięte włosy w kucyk pozwolą nam ograniczyć widoczność niesfornych kosmyków a także spowodują, że cały czas będą wyglądały dobrze niezależnie od wiatru czy deszczu. Ogranicz kosmetyki do stylizacji włosów, nie obciążysz ich tak i nie skleisz. Pryskając lakierem pamiętaj o trzymaniu go w odpowiedniej odległości by nie utworzyły się strąki. Warto mieć ze sobą zawsze w pogotowiu kilka wsuwek.

SOS

Dla osób o cerze tłustej bądź mieszanej bibułki matujące zbiorą nadmiar serum. W torebce przyda się także zwykła pomadka nawilżająca oraz puder transparentny. Pozwoli on szybko zakryć niespodziewane zaczerwienienia i plamy a pomadka ochronna natłuści ewentualne pęknięcia skóry czy przesuszenia, nie tylko ust. Przyda nam się w torebce  także paczka mokrych chusteczek oraz próbka perfum.